Wywiady – Rafał Lipiński

lipafot. nowe sportowe świecie

Przedstawiamy Państwu wywiad z nowo pozyskanym zawodnikiem Naszego klubu, Rafałem Lipińskim. „Lipa” jest wychowankiem bydgoskiego Zawiszy. Następnie występował w barwach Victorii Koronowo, by ponownie powrócić do swojego macierzystego zespołu. Kolejne lata to występy w III-cio ligowych zespołach, Starcie Warlubie oraz Wdzie Świecie. Rafał jest zawodnikiem występującym zarówno na boku obrony jak i pomocy. Mimo młodego wieku (24 lata) posiada spore doświadczenie na ligowych boiskach. Wierzymy, że będzie to solidne wzmocnienie Trójkolorowych!

  1. Witamy na pokładzie! Jak skomentujesz swój transfer do Legii?

– Witam. Jestem bardzo zadowolony, że w końcu udało się przypieczętować mój transfer do Legii na zasadzie definitywnego przejścia. Teraz kiedy wszystko zostało dopięte, mogę spokojnie przygotowywać się do zbliżającej się rundy wiosennej.

  1. Legia występuje o jeden poziom rozgrywkowy niżej od Twojego poprzedniego klubu. Co więcej byłeś podstawowym zawodnikiem we Wdzie. Co skłoniło Cię do przeprowadzki?

– Na początku stycznia przeprowadziłem się z dziewczyną do Torunia, więc zacząłem szukać klubu znajdującego się bliżej tego miasta. W Świeciu niestety nie dogadałem się w kwestiach finansowych, więc postanowiłem zmienić otoczenie. Wdzie Świecie zawdzięczam jednak ten okres czasu, w którym występowałem w klubie jako zawodnik i trener grupy młodzieżowej.

  1. Jakie informacje na temat Naszego klubu posiadałeś przed transferem?

– Przed przyjściem do Legii Chełmża nie wiedziałem zbyt dużo o klubie. Nigdy nie miałem możliwości rozegrać na tym stadionie żadnego meczu. Jedyne co mogłem sobie skojarzyć to sprawa kibiców. Słyszałem, że zawodnicy mogą liczyć tutaj na wsparcie lokalnych kibiców zarówno w meczach domowych jak i wyjazdowych.

  1. Czy przed dołączeniem do Legii rozmawiałeś z, byłym już kolegą klubowym, Patrykiem Urbańskim?

– Można powiedzieć, że za sprawą Urbiego dowiedziałem się o możliwości dołączenia do Legii. Przekazał mi on numer telefonu do trenera, co poskutkowało w późniejszym czasie dołączeniem do zimowych przygotowań całego zespołu.

  1. Jak oceniasz swoją dotychczasową przygodę z piłką?

– Bardzo dobrze powiedziane – przygoda. Każdy zawodnik trenuje po to przez całe życie, aby zagrać w przyszłości na jak najwyższym poziomie rozgrywkowym. Kiedyś będąc w szerokiej kadrze Zawiszy Bydgoszcz miałem swoją szansę, lecz pokrzyżowała mi ją kontuzja, a po rehabilitacji zbyt słabe umiejętności. W następnych latach występowałem na poziomie 3 ligi i niestety tego poziomu nie udało mi się już przeskoczyć.

  1. Mógłbyś przedstawić się bliżej kibicom. Jakie są Twoje atuty boiskowe?

– Wolałbym, żeby o takich rzeczach wypowiadali się trenerzy, z którymi miałem okazję współpracować do tej pory. Na pewno od siebie mogę zapewnić zaangażowanie i chęć zwyciężania w każdym możliwym meczu.

  1. Jak oceniasz dotychczasowe przygotowania do sezonu?

– Nasze przygotowania do zbliżającej się rundy wiosennej przebiegają pomyślnie. Ciężko pracujemy na każdym treningu, a podczas meczów kontrolnych staramy się coraz lepiej zgrywać. Myślę, że dobrze przepracowany okres przygotowawczy zaowocuje wieloma zwycięstwami w zbliżającej się rundzie.

  1. Jak przyjęto Cię w drużynie?

– W zespole przyjęto mnie w pozytywny sposób. Przed transferem do Legii wiedziałem, że w zespole występuje Kamil Czyżniewski, z którym znam się jeszcze z czasów rozgrywek młodzieżowych oraz Bartek Kowalski, obok którego występowałem w Starcie Warlubie, więc to dodatkowo pomogło mi wkomponować się w zespół.

  1. Dziękujemy za wywiad.

– Dziękuję bardzo.