Wywiad z Marcinem Kałamarskim, wiceprezesem Legii Chełmża

Legia (47)

Kolejnym rozmówcą Bartłomieja Florka jest wiceprezes Legii Chełmża – Marcin Kałamarski. Serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu.

Bartłomiej Florek: Zacznijmy może od podsumowania rundy jesiennej. Legia dość nieoczekiwanie zajęła po pierwszej rundzie sezonu drugą pozycję w tabeli. Jest to pełnia satysfakcji czy jednak jeszcze czegoś zabrakło?

Marcin Kałamarski: Ogólnie jestem bardzo zadowolony, choć wiadomą jest, że jakiś niedosyt jeszcze pozostał. Tak dobrej rundy w historii naszego klubu jeszcze nigdy nie rozegraliśmy. Myślę, że postawienie na „swoich” chłopaków było dobrą decyzją. Stworzyliśmy latem młody, ambitny i solidny zespół, który będzie walczył o wyższe cele. Chciałbym z tego miejsca podziękować zawodnikom i trenerowi za serducho i walkę do końca w każdym meczu. Pokazaliście nam wszystkim prawdziwą, walczącą Legię – i to było piękne!

Bartłomiej Florek: W końcówce rundy jesiennej zmienił się zarząd klubu. Z funkcji prezesa zrezygnował Mariusz Kałużny, a nowym prezesem został Maciej Bąk. Jak wygląda współpraca obecnie w nowym składzie zarządu, wszystko się układa tak jak należy?

Marcin Kałamarski: Na razie wszystko układa się dobrze, tworzymy świetny kolektyw. Świetnie się nam współpracuje i mam nadzieję, że będzie tak się działo jak najdłużej. Jesteśmy teraz w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Widać po chłopakach jak duże jest ich zaangażowanie i podejście do sytuacji w jakiej się znajdujemy. Cel jest obrany, ale to jest sport i różne historie pisze. Ja wierzę w to, że nam to się uda!!!

Bartłomiej Florek: W naszej kadrze znalazło się paru nowych zawodników, trzech odeszło. Czy łatwo było się porozumieć z nowymi zawodnikami Legii odnośnie zmiany barw, czy jednak trzeba było się trochę namęczyć?

Marcin Kałamarski: Bardzo szybko podjęliśmy decyzję o wzmocnieniach. Do zespołu doszli Piotr Murawski i Jarosław Mańka, do tego powrócili po kontuzjach bracia Emil i Michał Tuszyńscy, z wypożyczeń powrócili Jakub Szramowski i Jakub Jedynak. Wszystkich chłopaków witam na pokładzie. Jeśli chodzi o Piotra Murawskiego, to byliśmy w kontakcie już od dłuższego czasu. Zarówno nasz zarząd, jak i Piotrek był zgodny odnośnie tej kwestii, dzięki czemu nie było kłopotu z porozumieniem się. Jeśli chodzi o Jarosława Mańkę, to praktycznie wystarczył tylko jeden telefon – nie było problemów, by przekonać Jarka do gry u nas. Dwóch zawodników, którzy grali w Legii jesienią – Piotr Kurek oraz Bartosz Janik zostaje prawdopodobnie wypożyczona do drużyny z A-klasy. Treningów natomiast nie wznowił Łukasz Klawiński.

Bartłomiej Florek: W tym roku zagraliśmy kilka meczów sparingowych, były one toczone jednak poza Chełmżą. Co prawda było wiele przegranych sparingów, ale też trzeba patrzeć na to, że były to w większości drużyny z wyższych lig. Jak oceniasz te mecze?

Marcin Kałamarski: Twierdzę, że chłopacy zagrali dobrze, jednak tak naprawdę wyniki nie miały na celu udowodnić, że nie mamy formy czy nie jesteśmy przygotowani do rundy wiosennej. Te mecze miały na celu pokazać, co jeszcze trzeba poprawić w grze Legii, a to ma pomóc nam w walce o awans do IV ligi.

Bartłomiej Florek: Jakie Legia ma cele, zarówno jeśli o chodzi o wynik, jak i o sprawy organizacyjne?

Marcin Kałamarski: Jeśli uda nam się awansować, to mamy cel aby utworzyć drużynę rezerw, która wystartowałaby w rozgrywkach B-klasy. Jeśli chodzi o wynik, to zarówno my jako zarząd, czy przede wszystkim kibice oczekujemy awansu, a myślę, że jest to możliwe, gdyż nasza drużyna jest świetnie zgrana i przede wszystkim gra w niej większość zawodników pochodzących z Chełmży czy okolic.

Bartłomiej Florek: Czy Legia ma zamiar pozyskać jeszcze jakichś sponsorów?

Marcin Kałamarski: Cały czas staramy się ich pozyskać. Chcemy cały czas poszerzać ich grono. Nie rozwijalibyśmy się bez wsparcia naszych sponsorów. Szczególne podziękowania dla firm Cezar, Mal-tech, Hanmar, Euro-dach, Firma Handlowo-Usługowa Finc Adam, Wiko, Olbud, WIN DOORS TECHNIC, Piekarni Tradycja, Serwis opon Jarosław Białecki, Skład Węgla Mariusz Trzeciak, Studio Retusz Braci Tuszyńskich, Hydromarb-Bis, Euro-Eko Beszczyńscy, Bank Spółdzielczy w Chełmnie, Myjnia Martyna Drapiewska, Usługi budowlane Bogusław Głatkowski, Artura Marszałkowskiego. Nieoceniona jest również pomoc sympatyków naszego klubu, którzy chętnie kupowali bilet (tzw. cegiełki wsparcia) na mecze. Dochód z ich sprzedaży był dla nas wsparciem z ich strony. Również wielkie dzięki za deklaracje członkowskie, osób które systematycznie nas wspomagają. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy pracą i zaangażowaniem sprawiły, że wszystkie drużyny Legii zajmują czołowe miejsca w tabelach. Dzięki nim nasza sportowa przygoda trwa nadal. Oby przyniosła jeszcze więcej dumy i radości. Raz jeszcze dziękuję im za wsparcie i zaufanie.

Bartłomiej Florek: Serdecznie dziękuję Marcin za wywiad. Życzę udanej współpracy i zadowolenia z gry.

Marcin Kałamarski: Ja również dziękuję za wywiad. Z tego miejsca chciałbym zaprosić wszystkich na mecz inauguracyjny rundy wiosennej z Radzynianką Radzyń Chełmiński, który odbędzie się 19 marca na naszym stadionie.

Marcin Kałamarski urodził się 1 czerwca 1981 r. Obecny wiceprezes Legii Chełmża, w zarządzie od 2014 r. Ponadto od 2014 r. pełni funkcję radnego miasta Chełmża. Poza działalnością w klubie zajmuje się pracą w chełmżyńskim oddziale firmie Maguin. Jest żonaty, ma jedno dziecko.