Tomasz Urbański – wywiad przed rundą wiosenną

Kolejnym rozmówcą cyklu wywiadów przeprowadzanych przez Bartłomieja Florka jest już po raz drugi trener naszej drużyny – Tomasz Urbański. Zapraszamy do lektury rozmowy naszego szkoleniowca z naszym redaktorem!

Bartłomiej Florek: Zacznijmy od podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu naszej drużyny. Jak oceniasz zmagania pierwszej rundy sezonu w wykonaniu naszej drużyny?
Tomasz Urbański: Wierzyłem od początku w to, że nie będziemy bić się tylko o utrzymanie, bo wiedziałem, że moich podopiecznych stać na coś więcej. Udało nam się to w 200%, wynikiem czego jest drugie miejsce w tabeli po jesiennych zmaganiach. Jestem z tego bardzo zadowolony.

BF: Przed nami runda wiosenna. Jak oceniasz kadrę Legii na wiosnę? Jest ona silniejsza od tej, którą dysponowałeś jesienią?
TU: Moim zdaniem nasza drużyna jest nieco mocniejsza, jednak trzeba mieć na uwadze to, że inne zespoły z naszej ligi też się wzmacniają. Tak naprawdę nasza kadra i nasza postawa jest jedną wielką niewiadomą.

BF: Jak oceniasz przygotowania przedsezonowe?
TU: Jeśli chodzi o przygotowania fizyczne – to jestem z nich bardzo zadowolony. Mieliśmy wiele obiektów, z których mogliśmy skorzystać w tym przygotowaniu – głównie siłownię, salę. Twierdzę, że pod tym względem jesteśmy świetnie przygotowani. Jeśli chodzi o sparingi to bywało różnie, jednak tak naprawdę było ważne, by sprawdzić dyspozycję zawodników i jak ustawić skład.

BF: Przed nami mecz z Radzynianką Radzyń Chełmiński. Kilku zawodników nie przystąpi do meczu z powodu kontuzji, bądź kartek. Czy masz już wykreowany skład na sobotnie spotkanie?
TU: Tak, przygotowałem już skład na mecz z Radzynianką. Oczywiście zawsze biorę pod uwagę wszystkie ewentualności i dostosowuję kadrę z tych zawodników, z których mogę w danej chwili skorzystać.

BF: Czy wiosną będziesz brał się pod uwagę o miejsce w składzie?
TU: Absolutnie nie, chyba że będzie wymagała tego trudna sytuacja kadrowa.

BF: Czy powoli już myślisz o tym, aby zawiesić buty na kołku?
TU: Nie. Tak naprawdę mam jeszcze zdrowie i chęć, by grać na boisku.

BF: Obecnie jesteś w trakcie kursów trenerskich UEFA. Jak zamierzasz wykorzystać nabyte papiery?
TU: Nie mam jeszcze konkretniego określonego planu, co będę robił w przyszłości szkoleniowej. Licencja ta może mi umożliwić podjęcie pracy w klubie futsalu. Jeśli będzie okazja, to z niej skorzystam.

BF: Serdecznie dziękuję za wywiad. Powodzenia na boisku i prywatnie.
TU: Dziękuję.