Gopło 0-2 Legia

Wczorajszy mecz z Gopłem Kruszwica zakończył się wygraną 2:0. Był to pierwszy zwycięski mecz od 22 października, kiedy to Legia pokonała Sadownik Waganiec.

Już od pierwszych minut Legioniści atakowali bramkę kruszwiczan, jednak to drużyna Gopła mogła objąć prowadzenie. Gospodarze nie wykorzystali jednak błędu chełmżan. Legia przejmowała z minuty na minutę coraz większą inicjatywę, a ostatecznie około 35 minuty „Trójkolorowi” objęli prowadzenie po bramce Bartłomieja Kowalskiego. Obie drużyny próbowały zdobyć bramki, ale to Legia zeszła na przerwę z przewagą jednego gola.

Warunki atmosferyczne na początku drugiej połowy były nietypowe, ponieważ… zaczął padać deszcz ze śniegiem, a potem już wyłącznie deszcz. Warunki nie przeszkodziły legionistom prowadzić płynnej gry i mieć przewagi. Gopło mimo straty bramki próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Szramowskiego, ale bezskutecznie. W ostatnim kwadransie prowadzenie podwyższył Kamil Czyżniewski. Wynik się nie zmienił i Legia skończyła mecz z wynikiem 2:0.

W najbliższą sobotę zapraszamy na mecz z Wisłą Nowe.

Skład: Szramowski- Banasiak (`46 Czyżniewski), Pawkin (ż.k), Kowalski, Lipiński (`70 Surowiec)- Klawiński, Beszczyński (`46 Mańka), Lewandowski, P. Smolarz- Rogóż- Komur (`78 Dormowicz (ż.k))

Nie weszli: Duch, Bukowski, Bulman
Zabrakło: O. Etmański, Lucky Junior Ekwueme, Kwiatkowski, Ł. Smolarz, Wiśniewski  oraz Szprenglewski (kontuzja)