Chełminianka 0-3 Legia

W dniu wczorajszym Legioniści przedłużyli serię zwycięstw do trzech. Co więcej był to kolejny mecz bez straty gola, co dobrze świadczy o grze defensywnej naszego zespołu. Trójkolorowi pokonali pewnie Chełminiankę Chełmno 0-3.

Chełmżanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 8 minucie meczu bramkę dającą prowadzenie zdobył Bartłomiej Kowalski, kierując piłkę do siatki z najbliższej odległości po stałym fragmencie gry. Po bramce gra skupiła się głównie w środku pola. Ataki miejscowych były rozbijane na 16 metrze, zaś podopieczni Rafał Lewandowskiego wyprowadzali groźne kontrataki, po których mogli podwyższyć rezultat spotkania. W ostatniej akcji pierwszej połowy indywidualną akcją popisał się Mateusz Komur i po jego wstrzeleniu piłki w pole bramkowe, zawodnik z Chełmna skierował piłkę do siatki.

W drugiej części spotkania Trójkolorowi ograniczyli się do wyprowadzanie kontrataków, zabezpieczając dostęp do swojej bramki. Zawodnicy z miasta zakochanych najgroźniejsze okazje stwarzali po stałych fragmentach gry, jednak nie potrafili skierować piłki do bramki strzeżonej przez Bukowskiego. W doliczonym czasie gry Chełmżanie wyprowadzili kontratak. Akcje pięknym strzałem w samo okienko bramki wykończył Damian Bulman i Trójkolorowi mogli cieszyć się z kolejnego gola. Chwilę później sędzia spotkania zakończył mecz.

Kolejne spotkanie Legioniści rozegrają w najbliższą sobotę w Chełmży.

Skład: Bukowski- Lipiński, Banasiak, Kowalski, Czyżniewski- Klawiński (`65 Bulman), Pawkin, Mańka, Dormowicz (`80 Duch)- Beszczyński (`70 Ł. Smolarz)-Komur (`83 O. Etmański)

Nie weszli: Surowiec, Szramowski, Kadej

Zabrakło: Szprenglewski, Stolkowski, P. Smolarz, Rogóż, Lewandowski, R. Etmański